pátek 28. dubna 2017

Když to tam není, tak to tam nehledej

Existuje manuál, jak přežít v hlavním městě jako vesničan?

Jestli mě nějaká kniha rozesmála, ztotožnila s hlavní hrdinkou a uvedla mě do nostalgie, tak je to právě Tato. Rozhodně si zaslouží pozornost všech plameňáků!

A to, že se mi kniha líbila dokazuje už samotný fakt, že píšu recenzi okamžitě a střelhbitě po přečtení knihy. A po večerce! Plná dojmů, síly a chuti podělit se o to s Vámi.

Hlavní hrdinkou knihy je slečna, která se přestěhuje z vesnice do Prahy. Ze dne na den si sbalí svých pět švestek a utíká do neznáma hlavního města.

Realita hlavního města není taková, jakou si ji vysnila ani jakou si ji představovala. Následuje několik faux pas, bláznivá spolubydlící, práce knihkupce a pocit absolutního nezapadnutí do této společnosti. 

Krátké kapitoly, čtivý jazyk, sebeironie a smysl pro humor, to vše mě přesvědčilo k tomu, abych si koupila další autorčinu knihu.

Jestli je kniha, kterou bych doporučila na čtecí krizi (vlastně na jakoukoliv krizi), tak je to právě tato! Jejím hlavním krédem je Vás rozesmát, uvědomit si, že ten život nemůžeme brát tak vážně a že jsme vlastně všichni svým způsobem praštění a ztracení.

Všichni máme občas den blbec, nedaří se nám a připadáme si jako naprostí pitomci. Garantuji Vám, že pokud rozečtete tuto knihu, tak si nebudete připadat natolik sami se svým problémem a budete moci sdílet svou neschopnost ještě s někým dalším. Třeba s hlavní hrdinkou.

Jelikož jsem sama původem vesničan, přilnula jsem k hlavní hrdince okamžitě, protože takhle to prostě je a takhle se cítí každý, kdo vyrazí do velkého města bez návodu. Plný euforie z nového prostředí, nových návyků, lidí, trapasů, dezorientace level milion (a to i po několika letech, achjo), postavení se na vlastní nohy, smutek za maminčiným servisem a babiččiným štrúdlem, ale je to nový začátek a výborná škola života, to Vám zaručuji, otestováno na sobě.

P.S.: a když to tam není, tak to tam nehledej! Protože pokud to tam je, tak to není potřeba hledat a pokud ne, tak to nemá cenu zkoušet.
_________________________________________________________________________________

Nakladatelství: Bookmedia
Žánr: Beletrie
Vydáno: 2017

Žádné komentáře:

Okomentovat